Gengigel Први запчиња

За мирни ноќи и насмеани денови

Најчести знаци кои го најавуваат никнувањето на првите запчиња се плач, немир, поизразено лигавење, ставање во уста на различни предмети, црвени и отечени непца, може да се појави и осип на кожата на лицето и благо покачена телесна температура.

Gengigel bebe
Ја намалува болката при никнување на запчињата и носи насмевка на лицето на бебето.
Gengigel Prvi zobki

Gengigel први запчиња

  • Ја намалува болката при никнување на забите
  • Ја зголемува еластичноста на непцата
  • Го забрзува заздравувањето на непцата
Izkušnje mamicIzkušnje mamic

Искуствата на родителите велат дека со помош на гелот Gengigel први запчиња кај бебињата е значително намалена болката и нелагодноста.

Производот има пријатен вкус и е сосема безбеден.
Нема несакани дејства и интеракции со други производи или лекови и не е штетен ако се проголта.

Што велат мајките?

SonceSonce

Деновите на вашиот мал јунак нека бидат весели, насмеани и сончеви.

LunaLuna

За бзгрижни и мирни ноќи пропратени со слатки сништа.

Gengigel dojenček

Ја намалува болката при никнување на запчињата и носи насмевка на лицето.

neškodljiv pri zaužitju
neškodljiv pri zaužitju

Не е штетен доколку се проголта

Без лактоза
Без лактоза

Без лактоза

brez glutena
Без глутен

Без глутен

brez umetnih konzervansov
brez umetnih konzervansov

Без вештачки конзерванси

brez alkohola
brez alkohola

Без алкохол

brez sladkorja
brez sladkorja

Без шеќер

Gengigel Prvi zobki

Gengigel први запчиња, 20 мл

Производите Gengigel се достапни без рецепт, во сите аптеки.

Слој од гелот рамномерно втријте го на непцата, 3 до 6 пати на ден, односно по потреба. Гелот се лепи на непцата и забите и делува долготрајно.
Главна состојка: Sodium Hyaluronate 0,54% Други состојки: Aqua, PEG 400, Xylitol, Polyvinyl Alcohol, Cellulose Gum, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, PVP, PVM/MA copolymer, VP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Laurate, Polycarbophil, Sodium Saccarinate, Monobasic sodium phosphate, Choline alfoscerate, Trisodium phosphate dodecahydrate, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Lactic Acid, Sodium Hydroxide.
Инструкции за употреба